Sąd Najwyższy: protesty wyborcze bez wpływu na wynik wyborów

0

Sąd Najwyższy rozpoznał do tej pory ponad 5 tys. protestów wyborczych. Te, które uznał za zasadne, nie wpłynęły jednak na wynik wyborów – informuje zespół prasowy SN. Ostatnie z protestów będą jeszcze rozpoznawane w sobotę, w tym m.in. protest złożony przez polityków Koalicji Obywatelskiej.

– Cały czas w piątek trwa dużo posiedzeń, w związku z czym liczba rozpoznanych protestów będzie się stale zmieniać. Jeśli sędziowie nie zdążą w dniu dzisiejszym rozpoznać wszystkich protestów wyborczych, będą orzekać również w dniu jutrzejszym – powiedziała Martyna Łuczak z zespołu prasowego SN.

Rzecznik prasowy Sądu Najwyższego sędzia Aleksander Stępkowski potwierdził zaś, że protesty wyborcze będą rozpoznawane także w sobotę, choć – jak zaznaczył – na ten dzień pozostanie ich do rozpoznania już “niewiele”. Dodał, że tego dnia ma zostać rozpoznany m.in. protest, który złożyli politycy KO reprezentujący komitet wyborczy Rafała Trzaskowskiego.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.