Samolot lądował w ulewnym deszczu, wypadł z pasa i rozpadł się na pół.

0

Samolot indyjskiej linii lotniczej Air India Express rozbił się podczas lądowania w indyjskim Kozhikode. Na pokładzie było 191 osób. Według indyjskich władz zginęło co najmniej 17 osób, a przeszło 100 zostało rannych. 

Samolot Boeing 737-8HG, lecący z Dubaju, wypadł z pasa i rozbił się niecałe dziesięć metrów dalej w docelowym porcie lotniczym Kozhikode, w indyjskim stanie Kerala, około godziny 19.40 czasu lokalnego. Samolot lądował podczas ulewnego deszczu i słabej widoczności. Po uderzeniu kadłub samolotu rozpadł się na pół. Pas startowy lotniska znajduje się na wzgórzu z głębokimi wąwozami po obu stronach i jest uważany za trudny do lądowania.

Według rzecznika prasowego indyjskiego ministerstwa lotnictwa cywilnego Rajeeva Jaina na pokładzie maszyny znajdowało się 174 dorosłych pasażerów, 10 dzieci, dwóch pilotów i czterech członków załogi. Przedstawiciele władz indyjskich, cytowani przez agencję Reutera, w piątek wieczorem polskiego czasu przekazali, że zginęło co najmniej 17 osób, w tym dwóch pilotów, a ponad 100 zostało rannych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.