Senat wykreślił przepis o rekompensacie za wybory kopertowe

0

Senat opowiedział się w czwartek wieczorem za poprawką do ustawy o ochronie zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu, skreślającą przepis o rekompensacie dla podmiotów, które zrealizowały polecenie premiera związane z przeprowadzaniem wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym.

Senatorowie przegłosowali w czwartek wieczorem kilkadziesiąt poprawek do ustawy o ochronie zdrowia w epidemii i po jej ustaniu. Wśród przyjętych poprawek jest skreślenie przepisu, zakładającego przyznanie jednorazowej rekompensaty dla podmiotów, które w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 zrealizowały polecenie premiera związane bezpośrednio z przeprowadzaniem wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym.

Opozycja twierdziła, że w ten sposób rządzący chcą pokryć z pieniędzy podatników wydatki (około 70 milionów złotych), jakie między innymi Poczta Polska poniosła w związku z wyborami 10 maja, które nie doszły do skutku.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.