Szef Pentagonu o Wspólnej Deklaracji Współpracy Obronnej z Polską

0

“Gratulujemy negocjatorom tego ważnego kamienia milowego dla stosunków polsko-amerykańskich i naszego wspólnego, transatlantyckiego bezpieczeństwa” – przekazał w opublikowanym w poniedziałek oświadczeniu sekretarz obrony USA Mark Esper. Odniósł się do Wspólnej Deklaracji Współpracy Obronnej (EDCA).

O tym, że zakończyły się negocjacje pomiędzy Polską a USA dotyczące zwiększonej obecności wojsk amerykańskich w naszym kraju, poinformowali w piątek na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher i szef MON Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek oświadczenie w tej sprawie wydał sekretarz obrony USA Mark Esper. “Stany Zjednoczone i Polska zakończyły negocjacje w sprawie Wspólnej Deklaracji Współpracy Obronnej (EDCA), opierającej się na naszej dotychczasowej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i umacniającej nasze wieloletnie partnerstwo w zakresie obronności” – przekazał szef Pentagonu.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.