Te 3 decyzje władzy są bezczelne wobec Polaków. Robią to na naszych oczach.

0

Polska stoi teraz w obliczu dalszego wzrostu zakażeń koronawirusem i okazuje się, że nasza gospodarka skurczyła się wiosną aż o 8,2 proc., co jest najgorszym wynikiem w historii III RP. Uznano więc, że to idealna okazja, aby… w kilka dni przepchnąć zmiany w prawie, które gwarantują rządzącym dostanie życie i bezkarność!

Naruszenie obowiązków służbowych lub innych przepisów ma nie być uznawane za przestępstwo, jeżeli ktoś dopuści się tego w celu przeciwdziałania epidemii koronawirusa. Projekt zmiany tak zwanej ustawy covidowej już trafił do Sejmu, gdzie został skierowany do konsultacji w Komisji Finansów Publicznych.
 
Zmiana wprowadza nowy przepis, który może nieść ze sobą ogromne skutki prawne. Zapewnia bowiem bezkarność osobom, które łamią prawo lub obowiązki służbowe, pod warunkiem, że robią to w imię walki z COVID-19. Posłowie PiS uzasadniają, że “zwalczanie choroby zakaźnej jaką jest COVID-19 wymaga szczególnych rozwiązań” i “niejednokrotnie niezbędne staje się zatem inicjowanie nagle działań ponadstandardowych, trudnych do pogodzenia z obowiązkami służbowymi i obowiązującym stanem prawnym, a jednocześnie niezbędnych do osiągnięcia zakładanego celu”.

WIĘCEJ

 
 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.