W ciągu doby 50 tysięcy nowych zakażeń w USA. Od początku epidemii – ponad pięć milionów.

0

Od początku pandemii w USA koronawirusem zakaziło się ponad pięć milionów osób – to dane Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. Stany Zjednoczone są najbardziej dotkniętym epidemią krajem, zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i śmiertelnych przypadków COVID-19.

W ciągu ostatniej doby kolejny dzień z rzędu zarejestrowano ponad 50 tysięcy zakażeń, tym razem było to 54 203. Oznacza to, że bilans zakażeń od początku pandemii przekroczył w Stanach Zjednoczonych pięć milionów. Dzienny bilans ofiar śmiertelnych to 982, łączny – 162 105. Według prognoz University of Washington do końca listopada liczba ta może wzrosnąć niemal dwukrotnie.

Sytuacja epidemiologiczna zaczęła się w Stanach Zjednoczonych pogarszać w drugiej połowie czerwca, w lipcu regularnie wykrywano ponad 70 tysięcy przypadków infekcji na dobę. W sierpniu te dzienne bilanse są już niższe. Większość z nich przypada na stany na południu kraju oraz ludzi młodych.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.