Władze Białorusi zmieniają strategię? Szef MSW: nie chcę przemocy.

0

Po pięciu dniach walki z opozycją Alaksandr Łukaszenka zmienił taktykę. Wypuścił na wolność kilka tysięcy zatrzymanych. Wśród nich jest sześciu Polaków. Represje zelżały. Może dlatego, że władza bardziej od demonstrantów zaczęła się bać strajków w państwowych zakładach pracy. Relacje tych, którzy wychodzą z więzień, są wstrząsające. Na dowód Białorusini pokazują fioletowe od pałek plecy. 

Otwierają się ciężkie, stalowe drzwi, a tłum wstrzymuje oddech. Aresztowani na Białorusi wychodzą na wolność. Czy wreszcie zobaczą swoich synów, mężów i braci? Tym razem jest to duża grupa młodych mężczyzn. Wyglądają, jakby jeszcze nie wierzyli, że koszmar się skończył.

– Zatrzymywali i bili wszystkich jak popadnie. Dziewczyny, chłopaków, nawet dzieciaki co miały 13-14 lat. Moja cela była przeznaczona dla pięciu osób. Na początku było nas 25. Potem wsadzali kolejne osoby. Przez całą noc słyszeliśmy krzyki bitych więźniów – opowiada Siergiej, zwolniony z białoruskiego więzienia. 

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.