Woś przedstawił projekt zmian w sprawie organizacji pozarządowych

0

W specjalnym rejestrze znajdą się informacje o tym, skąd pochodzą środki danej organizacji – zapowiedział na konferencji prasowej minister środowiska Michał Woś. Według ministra podobne rozwiązania wdrożono w Rosji i na Węgrzech. Dr Piotr Kładoczny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka ocenia te rozwiązania jako fatalne, wzorowane na putinowskiej Rosji i rządzonych przez Viktora Orbana Węgier.

Minister środowiska Michał Woś zapowiedział dziś, że rząd zamierza zmienić zasady dotyczące sposobu finansowania organizacji pozarządowych. W specjalnym rejestrze miałyby znaleźć się informacje o tym, skąd pochodzą środki danej organizacji. – Rejestr organizacji finansowanych z zagranicy będzie dostępny dla każdego obywatela – poinformował Woś podczas wspólnej konferencji z ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro.

Woś stwierdził, że jeśli finansowanie nie przekracza 30 proc., organizacja nie ma dodatkowych obowiązków, poza ogólną informacją np. na swojej stronie internetowej.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.