Wybuch w Bejrucie. Libańskie media o przyczynie eksplozji.

0
Wybuch w Bejrucie miał zostać spowodowany przez robotników, którzy prowadzili prace spawalnicze w magazynie, gdzie miał być przechowywany azotan amonu. Wszystko po to, aby zapobiec kradzieży – donoszą tamtejsze media. Władze wciąż oficjalnie jednak nie podały, co spowodowało pożar, który doprowadził do eksplozji.

Do potężnego wybuchu w Bejrucie doszło w magazynach portowych w pobliżu centrum stolicy Libanu. W wyniku eksplozji zginęło ponad 100 osób, a ponad 4 tys. zostało rannych. Władze przyznały, że spodziewają się dalszego wzrostu ofiar – informuje portal reuters.com. Odnotowano również wstrząsy sejsmiczne, które trzęsły ziemią oraz rozbijały okna i mury, a także uszkodziły budynki i samochody.

 

Prezydent Libanu przyznał, że w magazynach było składowane 2750 ton azotanu amonu bez żadnych zabezpieczeń. Taką sytuację określił jako “niedopuszczalną”. Polityk uważa, że w kraju należy ogłosić stan wyjątkowy, który powinien potrwać dwa tygodnie. Premier Hassan Diab mówił o pociągnięciu do odpowiedzialności za wybuch w Bejrucie dodając, że “winni zapłacą za to cenę”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.