“Wykorzystywanie zasobów poza komitetem wyborczym było nagminną praktyką”

0

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka skomentował decyzję Sądu Najwyższego, który orzekł, że wybory prezydenckie były ważne. “Nie były uczciwe” i “nie były powszechne” – stwierdził Budka. Do uchwały sądu odnosili się też w “Tak jest” w TVN24 posłowie Michał Szczerba (KO) i Jacek Ozdoba (Solidarna Polska).

W poniedziałek Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego orzekła o ważności lipcowych wyborów prezydenckich. Od oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów minęło 21 dni.

Po południu do uchwały Sądu Najwyższego odniósł się szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka. Napisał, że wybory “nie były uczciwe”, po czym wyjaśnił, że jego zdaniem “naruszono zasadę równości, angażując media publiczne i aparat państwa po stronie” prezydenta Andrzeja Dudy. Budka dodał, że wybory nie były powszechne, bo “zabrano możliwość głosowania tysiącom osób przebywającym za granicą”. “Dziś SN przeszedł nad tym do porządku dziennego. Wstyd” – skwitował szef Platformy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.