Zdumiewające ustalenia libańskich mediów. To miała być przyczyna potężnego wybuchu?!

0

W Bejrucie trwa akcja poszukiwawczo ratunkowa po wtorkowej eksplozji w portowej części miasta. Rośnie bilans wieczornego wybuchu. Najnowsze dane mówią o 78 zabitych i 4 tys. rannych. Bilans ten najpewniej będzie rósł, bo wiele osób jest uznawanych za zaginione. Tymczasem libańskie media przedstawiają pierwsze ustalenia ws. przyczyn potężnego wybuchu.

Początkowo libańskie władze informowały, że to, co eksplodowało w porcie w Bejrucie, to magazyny petard. Później pojawiły się bardziej szczegółowe wiadomości. Jak podawały lokalne media, wybuchło 2 750 ton saletry amonowej.
 
Azotan amonu jest składnikiem wielu materiałów wybuchowych. Tysiące ton tego związku chemicznego miały być przechowywane w porcie w Bejrucie po tym, jak została skonfiskowana przez władze. Telewizja Al-Dżadid podaje, że do pożaru i eksplozji magazynu doszło w wyniku spawania otworu w drzwiach tego magazynu. Na spawanie zdecydowano się, aby zapobiec kradzieży saletry amonowej.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.