Żegnamy Pana, Panie Komendancie (informacje o pożegnaniu i mszy)

0
29 sierpnia 2020 odszedł na wieczną wartę Krzysztof Tomczak, oddany Polsce i Polonii działacz społeczny, który przez 12 lat pełnił funkcję Komendanta SWAP – Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej w Ameryce – Placówki 114 w Toronto. Był duszą tej organizacji i Parku Paderewskiego w Vaughan, gdzie odbywało się wiele ważnych wydarzeń i imprez, a On zawsze był na straży.
R.I.P.
W dniu 12 Wrzesnia 1930 r. powstała pierwsza organizacja Polskich Weteranow w Toronto, pod sztandarem istniejącej już w Stanach Zjednoczonych organizacji SWAP założonej w Cleveland, Ohio w roku 1921 przez żołnierzy Błękitnej Armii Jozefa Hallera de Hallenburga, których ideowym przewodnikem byl wybitny Polak – Ignacy Jan Padarewski. Ich celem byla kontynuacja historycznej tradycji walki Żołnierza Polskiego o wolność i niepodległość Ojczyzny. Spadkobiercą tej idei jest Placówka 114 w Toronto. Jej szefem i komendantem od 2008 roku był ś.p. Krzysztof Tomczak.
Redakcja “Gazety” składa z serca płynące kondolencje Jego Żonie i Bliskim.
 
 
Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.