Wrześniowa – ostatnia wypłata CERB z czkawką

0

Wielu Kanadyjczyków, którzy polegają na kanadyjskim zasiłku CERB podczas pandemii COVID-19, twierdzi, że wciąż czeka na wrześniową wypłatę.

Wiele osób informuje o tym na Twitterze, pytając, gdzie jest ich płatność CERB, do tego stopnia, że ​​temat ten stał się jednym z najbardziej popularnych.

Odbiorcy twierdzą, że zazwyczaj otrzymywali płatność w wysokości 2000 dol. w ciągu dwóch dni od złożenia wniosku.

CRA informuje, że płatności za wrzesień zostaną dokonane w ciągu 3-5 dni roboczych w przypadku wpłaty bezpośrednio na konto i 10 dni w przypadku czeków.

„Ponieważ wypłaty CERB zostały przedłużone, może wystąpić kilka drobnych problemów” – powiedział premier Justin Trudeau, zapytany o tę sprawę w wywiadzie dla stacji radiowej VOCM z Nowej Fundlandii.

Wrześniowa płatność będzie ostatnią płatnością CERB, zanim Kanadyjczycy, którzy są bez pracy w związku z pandemią COVID-19, zostaną przestawieni na zmodyfikowany program ubezpieczenia pracowniczego lub nowy zasiłek.

20 sierpnia Ottawa ogłosiła przedłużenie CERB i wprowadziła zmianę wypłacanych świadczeń.

Kiedy CERB skończy się 27 września, trzy miliony Kanadyjczyków przejdzie do „uproszczonego” programu EI (Employment Insurance), który zacznie obowiązywać od tego samego dnia. Nowe świadczenie, które zapewnia wypłatę 400 dol. tygodniowo przez maksymalnie 26 tygodni, zastąpi CERB dla około miliona osób, które nie kwalifikują się do ubezpieczenia pracowniczego (EI).

Będzie również wypłacany zasiłek chorobowy i zasiłek opiekuńczy dla każdego, kto musi pozostać w domu z powodu choroby lub z powodu zamknięcia szkoły lub przedszkola. Wynosić on będzie 500 dol. miesięcznie.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.