Pomoc rządu Ontario dla domów opieki

0

Premier Doug Ford mówi, że od poniedziałku w niektórych domach opieki długoterminowej w regionach, które zostały szczególnie dotknięte przez COVID-19, wprowadzone zostaną ograniczenia – rezydentów odwiedzać będą mogli członkowie personelu, niezbędni goście i opiekunowie.

„Moi przyjaciele, to nie jest coś, co możemy lekceważyć. Nie możemy pozwolić, aby COVID-19 dostał się do tych domów”, powiedział Ford.

Ford zadeklarował, że członkowie rodzin będą mogli wchodzić do domów opieki w charakterze opiekunów, zachęcając jednocześnie więcej osób do zapisania się, aby pomóc mieszkańcom tych placówek.

„Obecnie mamy blisko 78 000 mieszkańców objętych opieką długoterminową. Mamy 78 aktywnych przypadków COVID-19. To o 78 za dużo ”- dodał Ford.

„Dodatkowe wsparcie będzie miało znaczenie. Kiedy zobaczyliśmy pierwszy wybuch epidemii, podjęliśmy poważne środki i od razu zmniejszyło to liczbę przypadków. Nie oszczędzamy żadnych kosztów, a ponadto modernizujemy wentylację w domach opieki”.

Rząd Ontario twierdzi, że zainwestuje blisko 540 milionów dolarów, aby chronić mieszkańców, opiekunów i personel w domach opieki długoterminowej przed przyszłymi falami COVID-19.
Nowe inwestycje obejmują:

• 405 milionów dolarów na pomoc domom opieki, w tym na środki zapobiegania infekcjom, na wsparcie kadrowe oraz zakup dodatkowych materiałów i środków ochrony indywidualnej.

• 40 milionów dolarów na wsparcie domów, które ponisoły straty wskutek zmian w liczbie mieszkańców spowodowanych COVID-19.

• 30 milionów dolarów, aby umożliwić domom opieki długoterminowej zatrudnienie większej liczby pracowników do zapobiegania infekcjom i sprawowania kontroli, w tym 20 milionów dolarów na dodatkowy personel i 10 milionów dolarów na sfinansowanie szkoleń dla nowych i obecnych pracowników.

• 2,8 miliona dolarów, aby zapewnić, że podczas pandemii można będzie nadal usuwać luki w personelu opieki długoterminowej.

• Zapewnienie wszystkim domom opieki długoterminowej dostępu do zapasów środków ochrony indywidualnej do ośmiu tygodni, aby były przygotowane na wypadek 2. fali epidemii. 

W Ontario było we wtorek 554 przypadków nowych zakażeń, w tym w Toronto – 251 nowych przypadków, 106 w Ottawie, 79 w Peel i 43 w regionie York.

62 procent przypadków dotyczy osób poniżej 40. roku życia.

Poleć:

O Autorze:

Socjolog, dziennikarz-amator. Zainteresowania: muzyka, literatura, film, podróże.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.