Andrzej Duda po spotkaniu z papieżem. Prezydent zdradził, co “przyświeca jego decyzjom”.

0

Wizyta w Rzymie i Watykanie – to pierwsza zagraniczna podróż Andrzeja Dudy w nowej kadencji. W piątek polski prezydent został przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka. Tuż po rozmowie z następcą św. Piotra Andrzej Duda na Twitterze po polsku i po włosku zdradził, o czym mówił mu papież. Poinformował przy tym, czym kieruje się w podejmowaniu decyzji politycznych.

“Jego Świątobliwość Papież Franciszek podkreśla, że pragnienie pokoju leży głęboko w ludzkich sercach. Rozmawialiśmy o tym, jak każdy człowiek, w ramach swoich możliwości, może starać się postępować tak, by zawsze i wszędzie dążyć do pokoju” – poinformował w tweecie z Watykanu Andrzej Duda. “Ta myśl przyświeca też moim decyzjom” – podkreślił prezydent.

Pod wpisem prezydenta szybko zaroiło się od komentarzy z przypomnieniem jego słów, które – zdaniem internautów – trudno interpretować jako “dążenie do pokoju“. “Nieprawda, pana sztab nakręcił nagonkę na ludzi, po to żeby zmobilizować swój elektorat. Korzystał pan bez zażenowania z manipulacji uprawianych przez finansowaną przez państwową telewizję. Pana kampania to było zaprzeczenie ‘pokoju'” – czytamy w jednym z komentarzy.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.