Burzliwa debata o Polsce w PE. Za ataki na sądy możemy wam zabrać pieniądze – ostrzega unijna komisarz

0

Kolejny odcinek sporu o praworządność w Polsce na forum PE oprócz mocnych słów, miał też kilka konkretów. KE bada czy tzw. strefy wolne od LGBT nie łamią unijnych przepisów. A to oznacza, że polskim samorządowcom grożą kolejne sankcje. PiS odpowiada: „lewicowy bełkot”

„Polska stale oddala się od wartości europejskich” — przekonywał 14 sierpnia 2020 w Parlamencie Europejskim hiszpański eurodeputowany Juan Fernando Lopez Aguilar. Burzliwa debata poprzedziła zaplanowane na czwartek 17 sierpnia głosowanie nad raportem dotyczącym stanu praworządności w Polsce.

„Większość parlamentarna w Polsce przeprowadziła reformy nie oglądając się na nikogo. Wprowadziła zagrożenie dla trójpodziału władz, okupację wymiaru sprawiedliwości, nadużycia prokuratury. Ale chodzi też o inne aspekty, takie jak: ograniczenie pluralizmu politycznego, zawężanie swobody protestów, upowszechnienie języka gróźb i w końcu tzw. strefy wolne od LGBT uchwalane przez władze lokalne w Polsce, całkowicie niezgodne z unijnymi przepisami” – tłumaczył Aguilar.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.