Długofalowe skutki COVID. Zakażeni chorują długo po infekcji i skarżą się na brak pomocy.

0

5 km w 23 minuty – w takim tempie przed zakażeniem koronawirusem biegał 27-letni fotograf Charlie Russell. Teraz, pół roku od covid-19, z trudem wchodzi nawet po schodach – zdradził w rozmowie z “The Guardian”. Z całego świata napływają informacje o uporczywych dolegliwościach, jakie przez długie tygodnie, a nawet miesiące od infekcji doświadczają nie tylko pacjenci hospitalizowani z powodu SARS-CoV-2, ale także osoby, które początkowo przechodziły chorobę bezobjawowo. Lekarze rozkładają ręce, a w mediach społecznościowych powstaje coraz więcej grup wsparcia dla osób, których problemy w czasie pandemii są bagatelizowane przez personel medyczny.

Długoterminowe skutki zakażenia koronawirusem nie są jeszcze dobrze poznane. Badania na ten temat wciąż są w fazie eksperymentalnej, a na ich wyniki przyjdzie nam jeszcze sporo poczekać.
 
Jedną z pierwszych osób, które do nich zakwalifikowano, jest brytyjski fotograf Charile Russell. U 27-laka covid-19 został zdiagnozowany w marcu. Leczono go przez 2 tygodnie, ale najbardziej uporczywe dolegliwości pojawiły się u niego dopiero później, kiedy testy nie potwierdzały w jego organizmie obecności wirusa SARS-CoV-2.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.