Gibson kręci sequel “Pasji” o zmartwychwstaniu Jezusa

0

“Pasja” Mela Gibsona to jeden z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych filmów XXI wieku. Realistyczna do bólu interpretacja Drogi Krzyżowej Jezusa Chrystusa u niektórych widzów powodowała wymioty. Kontynuacja kinowego przeboju nie zapowiada się na tak masochistyczną, krwawą łaźnię.

“Pasja” weszła na ekrany kin w Środę Popielcową w 2004 roku. Przy skromnym budżecie wynoszącym zaledwie 30 milionów dolarów, stał się najbardziej najbardziej dochodowym filmem religijnym w dziejach i zarobił na całym świecie 622 miliony dolarów. Gibson postawił na brutalny realizm – sceny biczowania Jezusa przyćmiewały większość horrorów, a aktorzy posługiwali się wyłącznie historycznymi językami.

Scenariusz powstał na podstawie zapisów z czterech Ewangelii oraz wizji Anny Katarzyny Emmerich. Oprócz zarzutów o przesadne epatowanie przemocą, wizję Gibsona oskarżono o antysemityzm.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.