Granica zamknięta na dłużej i rozpatrywanie podań w Immigration ruszyło

0

Z cyklu: Imigracja do Kanady – “Ask Isabella”

Niestety, ale wydaje się, że pandemia nie tylko się nie kończy, ale jednak rzeczywiście nadchodzi kolejna fala, a z nią… zobaczymy, co.

Ostatnie nowości i zmiany (tymczasewe)

• Granice Kanady – przedłużono zamknięcie dla ruchu turystucznego

Granice dalej są zamknięte dla ruchu turystycznego oraz dla tych, których przyjazd do Kanady nie jest pilny lub nie są najbliższymi członkami rodziny obywateli lub stałych mieszkańców Kanady. Najnowsze zarządzenie na ten temat zostało ogłoszone 28 września 2020 i będzie ważne do północy 31 października 2020. Szczegóły na ten temat mozna przeczytać tutaj:

https://orders-in-council.canada.ca/attachment.php?attach=39656&lang=en

• Ogłoszono przyspieszenie rozpatrywania sponsorskich spraw imigracyjnych

Po ponad 6 miesiącach niepewności co będzie dalej jeżeli chodzi o łączenie rodzin, a w szczególności rozpatrywanie spraw sponsorskich małżonków i partnerów (jak wiemy, sprawy te nie były w ogóle rozpatrywane lub toczyły się tak wolno jakby… nie były rozpatrywane) – 24 września 2020 minister Imigracji Kanady ogłosił, że zatrudniono o 66% więcej pracowników Immigration Canada, którzy zabiorą się za dziesiątki lub setki spraw nadesłanych do biur imigracyjnych po ogłoszeniu pandemii, a których otwarciem nikt się do tej pory – ponad 6 miesięcy później – nie zajął.

W końcu – coś się ruszyło. Już zaczęliśmy otrzymywać potwierdzenia otrzymania podań sponsorskich. Wprawdzie zajmie to trochę, aby rzeczywiście podanie trafiło na biurko wykwalifikowanej osoby, która podejmie decyzję, ale najwazniejsze według mnie jest to, że przynajmniej otwarto kopertę, wbito dane w system i teczka czeka w kolejce. Trudno było mówić o „czekaniu w kolejce” jeżeli setki, tysiące kopert leżały w pudłach od wielu miesięcy nawet nieotwarte.

Immigration Canada wprowadza pilotażowo rozpatrywanie tych podań drogą online – prawdopodobnie podania będą skanowane i urzędnicy imigracyjni będą mogli pracować z domu lub z innych lokalizacji, niekoniecznie z biura, gdzie nie mogą utrzymać dystansu od innych pracowników. Również przesłuchania – tzw. interviews – jeżeli będą niezbędne – będą przeprowadzane przez telefon (a może przez Zoom? – zobaczymy).

Dzięki tym wprowadzanym innowacjom Immigration Canada ma bardzo ambitny plan, aby przyśpieszyć prace nad rozpatrywaniem (i doprowadzaniem do końca) prac nad około 6 tysiącami sponsorskich podań każdego miesiąca – od października to grudnia tego roku. Rzeczywiście jest to bardzo ambitny plan – zobaczymy, jak pójdzie. 

Izabela Kowalewska

 Konsultant Imigracyjny

Ważne: informacje zawarte w moich artykułach ważne są tylko w momencie pisania i mogą zmienić się bez uprzedzenia. Radzę zawsze traktować informacje tu zawarte tylko jako podstawado poszukania konkretnych, najnowszych informacji.

Uwaga: Odpowiedzi na pytania i informacje podawane w tym cyklu nie są poradami prawnymi i tak nie powinny być traktowane – są to tylko ogólne informacje, które mają za zadanie wyjaśnić mniej zrozumiałe kwestie w prawodawstwie imigracyjnym Kanady. Jeżeli potrzebujecie Państwo konkretnej odpowiedzi na konkretną sytuację lub pomocy – radzę zasięgnąć porady prawnej. 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych sprawami imigracyjnymi Kanady do zadawania pytań. Można do mnie dzwonić do biura: 416-414-2426, lub przesłać e-mail: isakowalewskioffice@gmail.com

Od ponad 25 lat zajmuję się prawem imigracyjnym Kanady i pomagam w rozwikłaniu wielu kompleksowych problemów.

Izabela Kowalewska jest czlonkiem ICCRC (Immigration Consultants of Canada Regulatory Council) oraz (CAPIC) Canadian Association of Professional Immigration Consultants.

 

 

Poleć:

O Autorze:

Isabella Kowalewski

IZABELA KOWALEWSKA JEST CZŁONKIEM IMMIGRATION CONSULTANTS OF CANADA REGULATORY COUNCIL (ICCRC) CANADIAN ASSOCIATION OF PROFESSIONAL IMMIGRATION CONSULTANTS (CAPIC). Zapraszam wszystkich zainteresowanych sprawami imigracyjnymi Kanady do zadawania pytań. Można do mnie dzwonić do biura: 416-414-2426, lub przesłać e-mail: isakowalewskioffice@gmail.com 

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.