Kanada zamawia szczepionkę, prognozy drugiej fali w Kanadzie, nowy test na COVID-19 i inne uaktualnienia “Gazety” (22 września)

0

Oto najnowsze informacje z 22 września:

Kanada – 146 663 potwierdzone przypadki (18 września – 141 911)

źródło

• W Ontario zanotowano 478 nowych przypadków COVID-19 we wtorek i trzy nowe zgony. 68% wtorkowych przypadków dotyczy osób poniżej 40. roku życia.

• Testy na obecność wirusa COVID-19 w ślinie zostaną przetestowane w trzech szpitalach w Ontario w tym tygodniu, potwierdził we wtorek premier Doug Ford: Women’s College Hospital, University Health Network i Mount Sinai. Testy będą podobne do tych, które są oferowane w Kolumbii Brytyjskiej i nie wymagają zatwierdzenia przez Health Canada, jednak nadal muszą zostać przesłane do laboratorium do analizy. Kolumbia Brytyjska wprowadziła ten nowy test dla uczniów od przedszkola do klasy 12, aby ułatwić testowanie COVID-19 dzieci i nastolatków.

• Rząd Ontario informuje, że przeprowadzi największą kampanię szczepień przeciwko grypie w historii prowincji, ogłosiła Christine Elliott, wicepremier i minister zdrowia. Premier Doug Ford zapowiada, że ta najnowsza kampania jest częścią kompleksowego planu, mającego na celu przygotowanie systemu opieki zdrowotnej na drugą falę pandemii COVID-19 i namawia wszystkich do zaszczepienia się na grypę – jeśli chodzi o to, kiedy zostaną wydane pierwsze dawki, Elliott powiedziała, że pierwsza dostawa szczepionki przeciw grypie może dotrzeć w przyszłym tygodniu.. Nad nowym planem walki z drugą falą rząd Ontario pracował przez całe lato, podał premier Ford. Niektóre z jeszcze nieujawnionych elementów planu to rozszerzenie testów, precyzyjne zarządzanie przypadkami i kontaktami, a także szybką identyfikację przypadków COVID-19.

• Rząd federalny opublikował nowe dane dotyczące modelowania COVID-19, które pokazują, że cały kraj może być narażony na znaczny wzrost liczby przypadków, chyba że Kanadyjczycy zmienią swoje zachowanie. W ostatnich tygodniach w każdej prowincji na zachód od bezpiecznej “bańki atlantyckiej” wzrosła liczba przypadków COVID-19, a młodzi ludzie zarażają się wirusem częściej niż jakakolwiek inna grupa wiekowa. Prognozy krótkoterminowe sugerują, że do 2 października w kraju może dojść do dodatkowych dziesięciu tysięcy przypadków, a w nadchodzących tygodniach i miesiącach może nastąpić znaczny ich wzrost. Dyrektor ds. zdrowia publicznego, doktor Theresa Tam, mówi, że przyszłość tego kryzysu zdrowotnego zależy od zachowań każdego Kanadyjczyka –  od ograniczania kontaktów z innymi. „Wirus może osiągnąć bardzo ostry przebieg, ponieważ większość Kanadyjczyków nie ma na niego odporności” – powiedziała Tam we wtorek. Jedyna dobra wiadomość to to, że nowe modelowanie pokazuje, iż liczba zgonów związanych z COVID-19 pozostaje niska i wydaje się być pod kontrolą.

• Dwa giganty farmaceutyczne – firmy GlaxoSmithKline i Sanofi zgodziły się dostarczyć Kanadzie do 72 milionów dawek szczepionki przeciwko COVID-19, ponieważ rządy wielu krajów wykupują dostawy nadal niesprawdzonych leków w nadziei, że zapewnią sobie dostawy jakiegokolwiek specyfku, który być może będzie efektywny w walce z nowym kronawirusem. Przed umową z Kanadą firmy te zawarły umowy z rządami Stanów Zjednoczonych, krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. We wtorek firmy obie potwierdziły swoje wcześniejsze zobowiązanie, że szczepionka będzie przystępna cenowo i dostępna na całym świecie.

 

NA ŚWIECIE:

13 sierpnia – 20 755 406 (zgonów – 752 051)

24 sierpnia – 23 561 478 (zgonów – 811 298)

31 sierpnia – 25 398 619 (zgonów – 848 394)

7 września – 27 246 686 (zgonów – 890 923)

10 września – 29 159 839 (zgonów – 926 307)

14 września – 29 159 839 (zgonów – 926 307)

18 września – 30 372 127 (zgonów – 949 486)

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.