Katastrofa samolotu na Ukrainie

0
Dramatyczne relacje świadków katastrofy ukraińskiego samolotu An-26, w której zginęło 25 pasażerów. – Widzieliśmy mężczyznę w płomieniach, wzięliśmy gaśnicę i ruszyliśmy mu na pomoc – mówią świadkowie zdarzenia. Kondolencje po tragicznym zdarzeniu złożył na ręce ukraińskich władz prezydent Polski Andrzej Duda.

Przypomnijmy, do katastrofy samolotu Sił Zbrojnych Ukrainy doszło w piątek wieczorem w obwodzie charkowskim. Zginęło 25 osób, a dwie zostały ciężko ranne. Do katastrofy doszło tuż przed lądowaniem, dwa kilometry od wojskowego lotniska. Według agencji Interfax-Ukraina, na pokładzie maszyny byli studenci Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Sił Powietrznych Ukrainy.

Samolot miał odbywać lot szkoleniowy. W jego trakcie pilot zgłaszał problem z jednym z dwóch silników maszyny. Podchodząc do lądowania maszyna zapaliła się i runęła na ziemię. Według relacji świadków, niektórym osobom na pokładzie udało się wyskoczyć z samolotu, gdy maszyna była blisko ziemi.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.