Koniec świata. Co na ten temat mówią nauka i religia?

0

Koniec świata to jeden z tematów, które od lat frapują cywilizacje. Kultury i religie patrzą różnie na to zagadnienie. Wielu wciąż zadaje sobie pytania w stylu “Kiedy będzie koniec świata?” lub “Czy będzie koniec świata?”, a w chaosie powstałym z różnych teorii oraz wierzeń trudno znaleźć jakąkolwiek wyróżniającą się wersję.

Koniec świata na Ziemi w jakimś sensie nastąpił już sześciokrotnie, a przynajmniej o tylu końcach wiadomo współczesnej nauce. Nazywały się “masowym wymieraniem gatunków” i to jedyny armagedon na naszej planecie, który można uznać za pewny, udowodniony, niemający związku z wierzeniami, wróżbami i przepowiedniami.

Koniec świata nr 1 to wymieranie ordowickie, które nastąpiło 438 mln lat temu. Życie toczyło się wtedy w oceanach. Według najpowszechniejszej teorii w kosmosie doszło do wybuchu supernowej, w wyniku czego promieniowanie gamma zniszczyło warstwę ozonową, zaburzając proces fotosyntezy i doprowadzając do wymarcia 85 proc. gatunków.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.