Ks. Alfred Wierzbicki: jeśli ktoś jest chrześcijaninem, to nie może nikogo wykluczać

0

– W dokumencie biskupów, zamiast skomplikowanych wywodów doktrynalnych, powinien się znaleźć apel “dość homofobii”. Ona wylewa się z gmin i miast, które ogłaszają strefy anty-LGBT oraz z ambon. Ten dokument biskupów wygląda jakby był pisany na księżycu, a nie w Polsce, gdzie prześladowani są na tym tle ludzie – mówi w rozmowie z Onetem ks. dr hab. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Ks. dr hab. Alfred Wierzbicki był jedną z 12 osób, które poręczyły za Michała Sz., który czuje się kobietą i przedstawia się jako Margot. To aktywista LGBT, który został tymczasowo aresztowany za zniszczenie ciężarówki pro-life i atak na kierowcę. Wstawiennictwo okazało się pomocne – Michał Sz. opuścił areszt.

Tymczasem celem ataków został wykładowca KUL. Fundacja Życie i Rodzina twierdzi, że od lat jego wypowiedzi są niezgodne z nauczaniem Kościoła. W związku z tym, działacze Fundacji domagają się usunięcia duchownego z uniwersytetu. Ksiądz profesor jest również mocno krytykowany przez posła PiS Przemysława Czarnka.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.