Miliony na inwestycje ojca Rydzyka. Wicepremier Gliński ujawnił szczegóły.

0
64 mln 432 tys. zł – tyle w 2020 roku pójdzie z budżetu państwa na budowę siedziby toruńskiego muzeum “Pamięć i Tożsamość”, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest Fundacja Lux Veritatis na czele z ojcem Tadeuszem Rydzykiem. Wirtualna Polska dotarła do szczegółów harmonogramu publicznych wydatków. Dodatkowo, Fundacja nadal otrzymuje dotacje z państwowych urzędów na realizację innych zadań.
 
Przypomnijmy, o tym, że rząd zwiększy pulę dotacji na budowę muzeum “Pamięć i Tożsamość” w Toruniu informował w ubiegłym roku wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. Budynek ma zostać oddany do użytku w 2021 roku, a razem z resortem będzie je prowadzić fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest o. Tadeusz Rydzyk.

Teraz poznaliśmy szczegóły całej operacji finansowej. Zapytała o nie jeszcze w styczniu tego roku posłanka opozycji Joanna Scheuring-Wielgus. Wicepremier Gliński odpisał na jej pytania dopiero po ponad pół roku. Pierwotnie, na podstawie umowy z dnia 20 czerwca 2018 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało na budowę w latach 2018-2020 70 mln zł (w 2018 r. 5 mln zł, w 2019 r. – 55 mln zł, a w 2020 r. – 10 mln zł).

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.