Natalia Nazim: Władze Krakowa boją się mieszkańców

0

– Prezydent Jacek Majchrowski zamknął się w gabinecie, świat obserwuje z okien lexusa, ograniczył kontakt ze światem, a miastem zarządza przez swoich urzędników. Dobrze jednak byłoby gdyby prezydent skonfrontował informacje, które otrzymuje od swoich najbliższych współpracowników z tym co sądzą mieszkańcy – mówi w wywiadzie dla Onetu Natalia Nazim, była ambasadorka budżetu obywatelskiego w Krakowie, autorka projektów “Tak dla parku przy Karmelickiej”, czy “Pierwszego wodnego placu zabaw w parku Jordana”.

Dawid Serafin (Onet): Zapytam przewrotnie. Władze Krakowa boją się mieszkańców?

Natalia Nazim: Boją się rozmawiać z mieszkańcami. Myślę, że to wynika z niewiedzy. Boimy się tego czego nie znamy. Władze miasta nie znają mieszkańców miasta, więc się ich boją.

A może to mieszkańcy – jak sugeruje szefostwo wydziału komunikacji społecznej urzędu miasta – okazują postawę krytykancką.

Wydaje mi się, że władze miasta powinny być szczęśliwe, że coraz większej grupie mieszkańców chce się angażować w działania społeczne, obywatelskie. Jednak jesteśmy przedstawiani jako ludzie, którzy chcą zaszkodzić. Uwielbiam urzędowe stwierdzenie, że znowu aktywiści nie pozwalają się miastu rozwijać. To nazywanie publicznie ludzi przez wysokich rangą urzędników “niby-aktywistami”. Czy jesteśmy mieszkańcami gorszej kategorii?

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.