Nieruchomości – jesień 2020

0

Zauważalny jest trend budowy nowych domów, co przytłumione zostało budową wysokościowców. Otóż sprzedaż nowych domów wolnostojących znacznie wzrosła – jest to najlepszy wynik sprzedaży od ponad 10 lat, a sytuacja ta spowodowała, że zaczęto budować ich więcej. Wskaźnik cenowy domów wolnostojących wrósł o ponad osiem procent roczne, do średniej ceny sięgającej prawie 1,2 miliona dolarów, są to dane za lipiec bieżącego roku.

Sprzedaż mieszkań w apartamentowcach w tym czasie dalej pozostaje rekordowa, prawie 19-krotnie większa niż 10 lat temu: ceny mieszkań w tym czasie wzrosły o prawie 19 procent!

Ostatnie dane pokazują jednak, że w bieżącym roku sprzedaż nowo budowanych mieszkań w apartamentowcach spadła aż o 28 procent, natomiast sprzedaż domów wolnostojących wzrosła o ponad 50 procent, co właśnie spowodowało zwrot w reakcjach deweloperów. Oczywiście te dane opierają się na ostatnim, bardzo krótkim czasie pandemii, a więc nie można traktować tego trendu zbyt poważnie.

Pokazuje to nam, że kupujący w czasach niepewnych wolą zamieszkać bardziej niezależnie, w domach stojących osobno, z dala od sąsiadów. Jest to również lepsza forma wypoczynku i spędzania czasu we własnym gronie w okresie ograniczonych możliwości podróżowania. Ponadto wiele osób pracuje obecnie z domu, a więc chcą mieć nie tylko więcej miejsca do pracy, lecz także lepsze warunki wypoczynku. Praca z domu na pewno pozostanie na stałe dla wielu, coraz więcej ludzi chce mieszkać poza miastem, gdzie jest taniej, lepsze powietrze i spokojniej. Okazuje się, że ponad 30 procent Kanadyjczyków chce mieszkać z dala od miasta. Dodatkowym elementem, który spowodował większe zainteresowanie nieruchomościami wolnostojącymi jest bardzo niskie oprocentowanie pożyczek hipotecznych. Wolniejsza sprzedaż nowo budowanych apartamentów była wynikiem pandemii COVID-19, co zachwiało całym systemem sprzedaży.

Obecnie w trakcie budowy znajduje się prawie 14 000 mieszkań, a dokładnie 13 820, w tym ponad 9200 mieszkań w apartamentowcach oraz 4000 w domach wolnostojących. Są to dane bardzo podobne do tych sprzed czterech lat. Dane te obejmują wszystkie rozpoczęte oraz nieskończone budowy, w różnych stadiach zaawansowania.

Niestety cały przemysł budowlany boryka się obecnie z wieloma trudnościami. Powoduje to dalsze ograniczenie podaży, albowiem zarówno drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych, jak i brak wielu elementów w dostawach towarów powoduje duże opóźnienia. To na pewno przełoży się na wzrost cen i dłuższy termin wykończenia.

Największe braki w dostawach dotyczą elementów drewnianych, a ich ceny wzrosły ostatnio od 25 do 30 procent! Powoduje to również przestoje w przeprowadzanych renowacjach domów, co jest bardzo niepokojące.

Zainteresowanych sprzedażą, kupnem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośedni pod telefon: 647- 209-3511 lub email: house4usteam@gmail.com oraz stronę internetową www.house4us.ca, gdzie uzyskać możecie wszelkie informacje związane z naszą obecną ofertą nieruchomości.

Ryszard Sobolewski
GoWest Realty Ltd, Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.