Nieruchomości to jednak najlepsza inwestycja

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Nieruchomości są największą inwestycją wielu Kanadyjczyków. Dlatego też ostatnie zawirowania na rynku, spowodowane również koronawirusem, spowodowały wiele zamieszania na rynku. Rządowa agencja CMHC przewidywała duże załamanie cen oraz rynku, spodziewano się obniżek cen w granicach od 9 do 18 procent, spowodowanych głównie załamaniem rynku pracy i wzrostem bezrobocia. Agencja ta w dalszym ciągu uważa, że powrót do “normalności” sprzed pandemii powróci dopiero pod koniec przyszłego roku.

Wiele rejonów kanadyjskich bardzo wrażliwych jest na sytuację ekonomiczną. Najwięcej złych wieści na temat rynku nadchodzi z prowincji, które wydobywają ropę, tzw. crude oil, bo załamanie cen ropy na rynkach światowych spowodowało utratę pracy wielu zatrudnionych w tym sektorze. W sumie analitycy bardzo uważnie śledzą również oba najbardziej “rozdmuchane” rynki nieruchomości, które należą do dwóch miast: Vancouver oraz Toronto. Są bowiem niekorzystne przewidywania, które mogą dotyczyć zwłaszcza inwestorów, którzy przeważnie kupują nieruchomości, aby po paru latach je sprzedać. Natomiast dla zwykłych zjadaczy chleba, inwestycja w nieruchomość jest przeważnie długoterminowa, a głównym powodem jest przecież zapewnienie sobie oraz swojej rodzinie odpowiednio bezpiecznego dachu nad głową.

Według danych z Agencji Rządowej, średni wzrost cen od czasów II wojny światowej kształtował się na poziomie około pięciu procent. Jest to średnia, uwzględniająca także pewne załamania rynku, tak jak to nastąpiło w roku 2008, co zostało zniwelowane poprzez dalszy wzrost cen, kiedy rynek powrócił na normalne tory.

Najważniejszym pozytywnym faktem, który jest tak istotny przy inwestycji dotyczącej nieruchomości, jest to, że jest to jedyna inwestycja, w której możemy zamieszkać. Jest to poza tym inwestycja, która bez względu na sytuację na rynku, zapewnia nam codzienny dach nad głową, przyczyniając się do spokojniejszego życia na co dzień. Jednocześnie inwestycja ta powoduje, że nie tracimy bezpowrotnie naszych wydatków na wynajem. Zawsze jakaś część naszych spłat idzie na spłatę naszego długu, który corocznie się zmniejsza. Jednocześnie w tym czasie wartość naszej nieruchomości nieustannie rośnie. Pamiętajmy też, że zazwyczaj pożyczka na kupno nieruchomości obłożona jest niższą stopą procentową niż jakakolwiek inna pożyczka: dlatego też wiele osób chcąc dokonać innych inwestycji pożycza “pod dom”, jako pożyczka na renowacje.

Myślę, że w czasach pandemii wielu z nas, którzy mieszkają we własnym mieszkaniu czy domu, zdało sobie teraz sprawę z wartości, jaką daje nam własny kąt. Niektóre pozytywy trudno jest nawet zmierzyć, a wygoda własnego domu jest trudna do ocenienia. Korzystamy z niej na co dzień, albowiem wielu z nas pracuje z domu, a więc wykorzystujemy to miejsce również do pracy. Musimy sobie również zdawać sprawę, że zapotrzebowanie na miejsce do mieszkania będzie zawsze, niezależnie od lepszych czy gorszych warunków obecnego rynku, wzrostu lub spadku cen. Chęć posiadania własnego miejsca do mieszkania będzie zawsze, niezależnie od tych warunków. Powiedzenie, że mój dom jest moim zamkiem czy pałacem nabiera teraz dodatkowego znaczenia.

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą, kupnem oraz wynajmem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod numer: 647-209-3511, email: house4ustea@gmail.com oraz odwiedzenie naszej strony internetowej: www.house4us.ca; posiadamy obecnie bardzo interesujące oferty dla wszystkich kupujących.

Ryszard Sobolewski
GoWest Realty Ltd,Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.