NIETYKALNI. Oto dlaczego projekt PiS, który trafi do Sejmu, jest tak niebezpieczny.

0

– “Bezkarność plus” to idealny przykład próby pisania prawa pod siebie. Pisania prawa, które absolutnie tej władzy nie ogranicza – mówi w rozmowie z naTemat Eliza Rutynowska, prawniczka z Forum Obywatelskiego Rozwoju. W rozmowie z naTemat wyjaśnia, dlaczego nowelizacja tarczy antykryzysowej zaproponowana przez PiS (w środę trafi do Sejmu) jest tak groźna.

Nawiązując do wcześniejszych określeń działań PiS-u, nie jest to pierwsze rodeo tego rodzaju. W poprzednich tarczach antykryzysowych mieliśmy już podobne próby przemycenia urzędniczej bezkarności. Dotyczyło to nadużyć w kontekście np. zakupu towarów.
 
Jednak to, czym ta nowelizacja różni się od poprzednich, to przede wszystkim fakt, że nie dotyczy tylko urzędników. Jeśli przyjrzymy się treści proponowanego przepisu: “Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy”, to widzimy, że nie mam tutaj słowa “i”, ale jest “lub”.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.