Olga Tokarczuk i bp Ignacy Dec honorowymi obywatelami Dolnego Śląska

0

Radni sejmiku dolnośląskiego zdecydowali, że w tym roku tytuł honorowego obywatela regionu zostanie przyznany Oldze Tokarczuk i emerytowanemu biskupowi świdnickiemu Ignacemu Decowi. Przeciwko drugiej kandydaturze protestowali m.in. posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz przedstawiciele Strajku Kobiet.

Radni PiS, którzy zgłosili kandydaturę bp Ignacego Deca, tłumaczyli, że nadając mu zaszczytny tytuł, chcą wyrazić uznanie dla działalności biskupa i docenić jego dorobek naukowy. W ostatnim czasie o biskupie głośno jest głównie z powodu jego homofobicznych wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Podczas jednej z homilii mówił m.in. o diable przebranym w tęczowe szaty.

Kilka dni temu przeciw tej kandydaturze przed budynkiem dolnośląskiego urzędu wojewódzkiego, gdzie odbywają się sesje sejmiku, protestowali posłowie Koalicji Obywatelskiej: Małgorzata Tracz z Zielonych i Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej oraz przedstawiciele Dolnośląskiego Kongresu Kobiet i Strajku Kobiet.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.