Polska jest już rządzona przez PiS-owską dynastię? Ta wyliczanka dziennikarki daje do myślenia.

6

Często dzieje się tak, że podczas drugiej kadencji rządzącym puszczają hamulce i przestają wsłuchiwać się w głos opinii publicznej myśląc, że raz czy drugi dana władza będzie już na zawsze. Objawia się to na przykład różnymi powiązaniami rodzinnymi w strukturach państwa. Zwróciła na to uwagę dziennikarka Newsweeka Renata Grochal.

“Córka Dudy, ojciec Dudy, stryj Dudy, kuzyn Kaczyńskiego, żona Ziobry, brat Ziobry, siostra Morawieckiego, żona Sobolewskiego, córka Piotrowicza, syn Kamińskiego, żona Agatowskiego, syn Przyłębskiej, syn Czarneckiego..”. – wyliczała Renata Grochal.

Jak łatwo się domyślić, chodzi rodzinne powiązania, które czasem można wręcz nazwać nepotyzmem. By nie szukać daleko, wystarczy wspomnieć najnowszy przykład. Kinga Duda właśnie została powołana na stanowisko społecznego doradcy prezydenta RP, co wzbudziło duże kontrowersje.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

6 Comments

  1. Bogdan Herbetko on

    Do Krzysztofa Kijewskiego,
    Nie wiem skad sie wziales ale nie czestuj mnie TVN24 oraz Gazeta Wyborcza.,Oni nigdy nie dostrzegali ogromnych afer za rzadow Partii Oszustow.Moze slyszales o OFE,Amber Gold,reprewatyzacyjnej ?A moze dotarla do Ciebie wiadomosc o zamachu smolenskim czy kopertach Grodzkiego,apartamentach Gawlowskiego,walizkach Adamowiczow ITD?

  2. Bogdan Herbetko on

    Corka prezydenta Dudy a nie Dudy pani Grochal. Ile nepotyzmu bylo za czasow rzadow Partii Oszustow ? Tam nikt nawet nie probowal na to reagowac,poniewaz te powiazania rodzinne oraz kolezenskie byly na kazdym kroku. Corka prezydenta pracuje w kancelarii za darmo tak jak pracowala spolecznie jej mama przez pierwsza kadencje swojego meza.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.