Polskie Radio pozbywa się legendarnego dziennikarza

0

Nikt tak jak on nie potrafi relacjonować wyścigów Tour de France. Nikt nie potrafi tak opowiadać o francuskiej kuchni. Przez ćwierć wieku Marek Brzeziński informował słuchaczy Jedynki, Trójki i innych anten Polskiego Radia o tym, co ważnego i ciekawego dzieje się nad Sekwaną. Ale i jego w końcu dopadła “dobra zmiana”.

“Przez 21 lat profesor Uniwersytetu Schillera w Paryżu, gdzie wykładał psychologię i antropologię kultury. Anglista i psycholog (Uniwersytet łódzki), doktor nauk humanistycznych (Uniwersytet Gdański), obecnie student Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu.

Przez ponad 20 lat pracował w Radiu France Internationale, a wcześniej w BBC i w Radiu dla Ciebie w Chicago. Pisał reportaże z podróży po Europie dla ‘Voyage’, ‘Rzeczpospolitej’ i ‘Twojego Stylu’ oraz wychodzącego w Paryżu ‘Głosu Katolickiego'” – tak o Marku Brzezińskim pisano, gdy w 2018 r. był nominowany do tytułu Mistrza Mowy Polskiej.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.