Pożegnanie lata w galerii w Alton (i malarka Agata Wiśniewska w swojej oazie)

0

To była piękna, słoneczna niedziela i idealny dzień, aby w artystyczny sposób, w artystycznym miejscu, powiedzieć “Farewell to summer!”

Alton Mills Arts Centre to niezwykle malownicze centrum sztuki niedaleko Toronto, zasługujące na osobny obszerny artykuł. Odrestaurowany z wielkim smakiem dawny młyn wodny na rzecze Shaw stał się oazą sztuki, do której z radością przybyli w czasach pandemii i izolacji miłośnicy sztuki i muzyki, którzy chcieli tej niedzieli poczuć się razem i jak dawniej, w czasach normalnych, kiedy w Alton Mills Arts Centre odbywało się wiele niezapomnianych wystaw i imprez.

Tego dnia w ogrodach galerii zagrał znakomity zespół Jason Wilson Band. Jason Wilson był dwukrotnie nominowany do Juno Awards i jest zdobywcą kanadyjskiej nagrody Reggae Music Award, profesorem historii i autorem bestsellerów. Urodzony w rodzinie szkockich imigrantów, Jason dorastał w Downsview w Ontario z wieloma przyjaciółmi z Indii Zachodnich. Te wpływy przejawiają się w jego muzyce, która jest unikalną mieszanką reggae i celtyckich korzeni z jazzem i muzyką klasyczną.

A dla mnie wielką przyjemnością była, jak zawsze, wizyta na 1. piętrze galerii, gdzie swoje pracownie mają artyści-rezydenci, którzy dostali się do elitarnej grupy twórców, którzy mogą malować, rzeźbić, pracować nad tkaninami czy cudami ze szkła korzystając z inspiracji, jaką przynosi to magiczne miejsce.

Tam właśnie swoje klimatyczne studio ma nasza rodaczka, malarka Agata Wiśniewska. To było urocze kolejne spotkanie z Agatą i jej płótnami, cieszącymi się wielkim wzięciem i w Kanadzie i poza jej granicami. Agata kocha swoje studio i artystyczną społeczność Alton Mills Arts Centre… Ale o tym w porozmawiam z nią (a Państwo przeczytają naszą rozmowę) już wkrótce.

 

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.