Prawnik o pracy minister Kempy: z uwagi na brak kompetencji to nie mogło się udać

0

Stworzono stanowisko, rzucono jakąś kasę, żeby troszkę zamknąć usta tym, którzy krytykowali polski rząd za brak zaangażowania w pomoc humanitarną, ale pomysłu żadnego za tym nie było – powiedział we “Wstajesz i weekend” Krzysztof Izdebski, prawnik i dyrektor programowy fundacji ePaństwo. Mówił w ten sposób o funkcji pełnomocnika rządu do spraw pomocy humanitarnej, którym była obecna europosłanka PiS Beata Kempa. Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z licznymi zastrzeżeniami wobec jej pracy.

Najwyższa Izba Kontroli 16 września opublikowała na swojej stronie konkluzje z raportu o realizacji zadań administracji publicznej w zakresie udzielania pomocy humanitarnej poza granicami Polski.

Brak współpracy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w zakresie spójnych działań w zakresie pomocy humanitarnej udzielanej przez Polskę, brak jasnych reguł w wydawaniu środków i uznaniowość przy wyborze zlecanych zadań przez KPRM – to niektóre wnioski zawarte w raporcie. Dotyczy on lat 2017-2019, kiedy pełnomocnikiem rządu do spraw pomocy humanitarnej w randze ministra była obecna europosłanka PiS Beata Kempa.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.