Przypadków coraz więcej, COVID a grypa, co myślimy o zdalnej pracy i inne uaktualnienia “Gazety” (7 września)

0

Oto najnowsze informacje z 7 września:

Kanada – 132 142 potwierdzonych przypadków (31 sierpnia – 128 948)

 

źródło

• York Region Public Health ustaliła, że 23 potwierdzone przypadki COVID-19 powiązane są z weselami w Toronto, Markham i Whitchurch-Stouffville.

• Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego spodziewa się wyższego popytu na szczepionki przeciw grypie w obliczu możliwego podwójnego ataku COVID-19 i grypy. Zaleca prowincjom i terytoriom rozważenie alternatywnych sposobów realizacji programów szczepień w tym sezonie. Rzecznik prasowy Maryse Durette powiedziała, że agencja zamówiła 13 milionów dawek szczepionki przeciw grypie w porównaniu z 11,2 milionami w zeszłym roku. Badanie przeprowadzone przez naukowców z University of British Columbia, opublikowane niedawno w Journal of Pediatrics, sugeruje, że pandemia COVID-19 może motywować więcej rodziców do szczepienia dzieci na grypę. Ustalono, że taki plan ma 54 proc. rodziców, czyli o 16 punktów procentowych więcej niż w zeszłym roku.

• Dr Theresa Tam, główny lekarz zdrowia publicznego w Kanadzie mówi, że powolny, ale stały wzrost liczby osób z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 jest powodem do niepokoju: dzisiaj średnia dzienna liczba osób z wynikiem pozytywnym w ostatnim tygodniu wynosi 545 – to o 25% więcej niż w poprzednim tygodniu, kiedy średnia dzienna wynosiła 435, a tydzień wcześniej – 390. Liczba ta rosła każdego dnia w ciągu ostatniego tygodnia, co skłoniło dr Tam do przypominania Kanadyjczykom, aby byli ostrożni i nie lekceważyli ryzyka zarażenia się koronawirusem.

• Tylko część pracowników, którzy rozpoczęli pracę w domu podczas pandemii COVID-19, wróciła do pracy w pełnym wymiarze godzin. Według danych Labour Force Survey opublikowanych w piątek przez Statistics Canada, prawie trzy czwarte z 3,4 miliona Kanadyjczyków, którzy rozpoczęli pracę w domu na początku kryzysu, nadal pracowało zdalnie w sierpniu. Inne badanie, przeprowadzone przez Maru / Blue na zlecenie ADP Canada, sugeruje, że wielu z tych nowych pracowników zdalnych chciałoby pracować w domu przez czas nieokreślony – 45 procent ankietowanych wolałoby pracować zdalnie co najmniej trzy dni w tygodniu. Kolejne 15 procent chciałoby pracować zdalnie jeden lub dwa dni w tygodniu. „Wygląda na to, że praca zdalna już pozostanie, a przynajmniej większość z nas tego chce” – powiedziała Heather Haslam, wiceprezes ds. Marketingu w ADP Canada.

NA ŚWIECIE:

13 sierpnia – 20 755 406 (zgonów – 752 051)

24 sierpnia – 23 561 478 (zgonów – 811 298)

31 sierpnia – 25 398 619 (zgonów – 848 394)

Poleć:

O Autorze:

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.