Przyszłość legendarnej CNE niepewna

2

Dyrektor CNE mówi, że jeśli nie otrzyma pomocy rządowej lub CNE nie będzie w stanie wygrać przetargu na leasing lub licencję od miasta, to jest możliwe, że impreza nie przetrwa po 2021 roku.

CNE ma straty w wysokości 6 milionów dolarów po pandemii, która zmusiła ją do odwołania tegorocznego wydarzenia, i przewiduje 95-procentowy spadek prognozowanych przychodów, czyli ponad 35 milionów dolarów.

Dyrektor wykonawczy Darrell Brown mówi, że CNE jest w trakcie zabezpieczania pożyczki w ramach federalnego programu kredytów dla przedsiębiorstw, jednak musi ona zostać spłacona w ciągu roku, a CNE może nie zarobić wystarczająco dużo w jednym sezonie, aby ją spłacić.

„Każdego roku odbywa się to wydarzenie, które pełni bardzo ważną rolę, nie wspominając o historii i tradycji, które się z nią łączą, a także o wartości sentymentalnej, więc jest to coś, co naprawdę powinno zostać wzięte pod uwagę, jeśli o nas chodzi”, 

Burmistrz John Tory mówi, że nie czas jeszcze na panikę: „Skupiliśmy się na pandemii, ale skupimy się teraz na tym i postaramy się, aby ta cenna tradycja w mieście była kontynuowana w 2021 roku”

18-dniowe wydarzenie generuje ponad 128 milionów dolarów rocznie dla prowincji i 93 miliony dolarów dla miasta.

Daty CNE w 2021 są obecnie ustalone na 20 sierpnia do 6 września.

Canadian National Exhibition (CNE), największa tego rodzaju impreza w Kanadzie oraz jedna z dziesięciu najpopularniejszych w Ameryce Północnej, trwa od 15 sierpnia w Toronto. Ze względu na bogactwo oferowanych atrakcji i propagowanie tym samym prowincji Ontario, uznawana jest za jedno z jej najważniejszych wydarzeń. Trwa 18 dni, kończąc się w Labour Day (1 września). Co roku CNE odwiedza ponad 1,3 miliona gości, z czego aż 1/5 to osoby przyjezdne.

CNE odbywa się na tzw. Exhibition Place, które obejmuje 197 akrów nad brzegiem jeziora Ontario. Na terenie CNE znajduje się szereg budynków, m.in teatry, sale koncertowe, budynki wystawowe, park i obiekty sportowe. Wschodnie wejście – Princes’ Gates, wybudowane w 1927 r., uważane jest za symbol CNE.

WIĘCEJ O CNE

Poleć:

O Autorze:

Malgorzata P. Bonikowska

Dziennikarka, publicystka, anglistka (doktor językoznawstwa), nauczycielka, autorka książek, działaczka społeczna, współtwórca i redaktor naczelny www.gazetagazeta.com. Kocha pisanie, przyrodę i ludzi.

2 Comments

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.