Roman Polański członkiem władz francuskiej akademii filmowej. Protesty feministek nie pomogły.

0
Roman Polański ponownie został członkiem Zgromadzenia Generalnego Akademii Sztuki i Techniki Filmowej. Stało się tak mimo protestów feministek i rosnącej liczby kobiet, które oskarżają reżysera o molestowanie i gwałt.
 
Roman Polański, który zrezygnował z udziału w ostatniej ceremonii rozdania Cezarów – nagród francuskiej akademii filmowej – pod presją organizacji feministycznych, po nowych oskarżeniach o gwałt i molestowanie seksualne, znalazł się w poniedziałek “z urzędu” w gronie 182 przedstawicieli nowego Zgromadzenia Generalnego tej akademii.

W lutym tego roku, na kilka dni przed ceremonią rozdania Cezarów, cały zarząd francuskiej akademii filmowej, któremu od 2003 roku przewodniczył producent Alain Terzian, złożył rezygnację. W ramach mediacji pod egidą Narodowego Centrum Kinematografii (CNC) wyznaczono tymczasowego przewodniczącego, producentkę Margaret Menegoz, a nadzwyczajne zgromadzenie ogólne rozpoczęło reformowanie krytykowanej od dłuższego czasu akademii.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.