Rząd daje pieniądze nacjonalistom. Tak PiS wspiera prawicowe organizacje, cz. 2

0

Rząd przez Narodowy Instytut Wolności przekazuje pieniądze nie tylko organizacjom związanym z politykami PiS, ale też skrajnym nacjonalistom. Są wśród nich narodowcy oskarżani o blokowanie marszu równości w Białymstoku czy były kandydat na radnego PiS zachęcający do „odszczurzania życia publicznego”.

W 2017 r. PiS powołał do życia Narodowy Instytut Wolności, czyli instytucję, której zadaniem jest wspieranie organizacji pozarządowych w Polsce. We wczorajszym tekście „Miliony złotych na organizacje powiązane ze Zjednoczoną Prawicą.

Tak PiS wspiera swoje środowisko” opisaliśmy, jak hojnie Narodowy Instytut Wolności wspiera organizacje bezpośrednio powiązane z politykami Zjednoczonej Prawicy, takimi jak szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, czy wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anna Gembicka. Ale sprawdziliśmy również, na jakie dotacje z NIW mogły liczyć organizacje nacjonalistyczne oraz te, które wspierają PiS od lat.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.