Strefa wolna od LGBT. Radni Kraśnika sami odwołają uchwałę?

0

Miasto Kraśnik, które ogłosiło jedną ze stref wolnych od ideologii LGBT, niechcący uwolniło się również od kilku milionów euro dofinansowania z funduszy norweskich. Dziś radni będą głosować w sprawie odwołania uchwały. Powód do zastanowienia jest jeden: pieniądze.

– Cała noc nieprzespana. Nie wiem, jak zagłosować, jak inni zagłosują, bo ugiąć się przed taką presją LGBT nie wypada. Żal mi naszych mieszkańców, bo gdybyśmy mieli stracić dotację, nie wybudujemy tanich mieszkań czynszowych – martwi się jeden z prawicowych radnych Kraśnika.

Albo ideały i hasła o “powstrzymywaniu ideologii LGBT”, albo utrata kilku milionów euro – z takim dylematem zmierzą się dziś radni Kraśnika (woj. lubelskie). Rada miasta będzie we wtorek głosować wniosek o unieważnienie uchwały “w sprawie powstrzymania ideologii LGBT”. Jeśli dobrowolnie wycofają się z zapisu, będzie to pierwszy taki przypadek w Polsce. Do tej pory to wyroki sądów administracyjnych zobowiązywały samorządy do skasowania kontrowersyjnych zapisów.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.