Szybkie krojenie warzyw w różne kształty

0

Warzywa to dodatki, które powinny gościć w naszych posiłkach jak najczęściej. Wynika to z faktu, iż są one mało kaloryczne, a dodatkowo zaspokajają nasz głód na dłużej. Z tych względów właściciele restauracji lub lokali zbiorowego żywienia gotują potrawy z jarzynami. Tylko, w jaki sposób przygotować dużą liczbę tych składników w krótkim czasie? Odpowiedź jest prosta! Wystarczy na swoim wyposażeniu posiadać szatkownice do warzyw. Dzisiaj skupimy się na tego typu maszynach.

Szatkownica do warzyw wraz z jarzynami.

Zastosowanie szatkownic do warzyw

Szatkownice do warzyw to coraz popularniejsze wyposażenie gastronomiczne lokali zajmujących się przygotowaniem dań. Spowodowane jest to tym, że tylko te urządzenia są w stanie pokroić niezbędną ilość jarzyn w tych miejscach. Wydajność tego typu rozwiązań wynosi nawet kilkanaście kilogramów warzyw na godzinę. Praktycznie ręczne pokrojenie takiej ilości nie jest możliwe. Co za tym idzie, większość właścicieli zainwestowała w szatkownice elektryczne. Znajdą one swoje zastosowanie między innymi w restauracjach, hotelach, szkołach, przedszkolach, więzieniach oraz wielu innych miejscach, gdzie używa się dużej ilości warzyw.

Różne postaci marchewki uzyskane przy pomocy szatkownicy do warzyw.

Uniwersalność szatkownic do warzyw

Szatkownice do warzyw wbrew pozorom to dość uniwersalne rozwiązania. Bezpośrednio spowodowane jest to ich budową mechaniczną. Posiadają one noże tnące, które w każdej chwili możemy wymienić, aby dostosować maszynę do zadań, jakie w tym momencie ma ona spełniać. Najpopularniejszymi tarczami tnącymi do szatkownic są:

 • Tarcze do tarcia ziemniaków.
 • Tarcze do słupków.
 • Tarcze do frytek.
 • Tarcze do kostek.
 • Tarcze do plastrów.
 • Tarcze to wiórków.

Wszystkie wyżej wymienione akcesoria są w stanie przygotować warzywa w różnych kształtach oraz grubościach. Powoduje to, iż elektryczne szatkownice do warzyw wykonują wiele czynności niezbędnych w lokalach gastronomicznych.

Ogórki pokrojone przez szatkownice do warzyw.

Parametry opisujące szatkownice do warzyw

Każda firma zajmująca się wyposażaniem punktów gastronomicznym w swojej ofercie posiada szatkownice do warzyw. Spowodowało to, że na rynku znajduje się kilkanaście modeli tego typu maszyn. Tak, więc czym kierować się przy ich wyborze? Oto nasza lista najważniejszych informacji, jakie musicie wiedzieć:

 • Wydajność – to właśnie ona decyduje o tym, ile jarzyn będziecie mogli pokroić w ciągu jednej godziny. Parametr ten musi być dobrany tak, aby nigdy nie zabrakło wam warzyw w tak zwanych godzinach szczytu.
 • Moc – parametr te mówi nam, jaką siłą krojenia będzie dysponowało urządzenie. Im większa moc, tym twardsze jarzyny będziecie mogli poddawać obróbce.
 • Zawartość zestawu – warto także wiedzieć, co dostaniemy w zestawie, jeżeli zakupimy daną szatkownicę. Najczęściej powinny się tam znajdować jakieś startowe noże tnące, ale nie jest to standardem. Wówczas odpowiednie części zamienne do szatkownicy będziecie musieli dokupić osobno.
 • Wielkość otworu wlotowego – dość istotny element pomijany przez wielu użytkowników a przecież od niego zależy jak duże warzywa będziecie mogli umieścić w urządzeniu.
 • Źródło zasilania – tego typu rozwiązania zasilane są energią elektryczna 230 V lub 400 V. Tak, więc przed zakupem musicie wiedzieć, czy posiadacie odpowiednią instalację w swoim lokalu.
 • Wymiary – za ich pomocą określicie, jaką przestrzenią musicie dysponować, aby spokojnie umiejscowić maszynę w odpowiednim miejscu.

Te kilka wyżej wspomnianych wiadomości pozwoli Wam dobrać odpowiednią szatkownicę do warzyw.

Kupujemy szatkownice do warzyw

Miejsc, w których możemy zakupić szatkownice do warzyw, jest bardzo dużo. Czynność tą możemy wykonać w stacjonarnych hurtowniach, jak i sklepach internetowych. W dzisiejszych czasach z wiadomych względów warto wybrać tę drugą opcję. Jeżeli się na nią zdecydujecie, zapraszamy pod adres: www.wyposazenie-sklepowe.pl. Znajdziecie tam bogatą ofertę tego typu urządzeń, a w razie problemów możecie także liczyć na fachową pomoc. My już dziękujemy za uwagę i polecamy nasze inne publikacje!

Popularna szatkownica do warzyw Ma-Ga MKJ3.

Poleć:

O Autorze:

Contributor

Materiał nadesłany do redakcji.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.