“To ogromny zwrot”. Donald Trump traci poparcie białych wyborców.

0

Urzędujący prezydent USA ma coraz większe problemy z poparciem wyborców, którzy w 2016 roku pozwolili mu wygrać wyścig o Biały Dom – pisze David Siders na łamach POLITICO.

Przykładowo w Minnesocie, gdzie starcie Trumpa z Joe Bidenem zapowiada się na jedno z najbardziej zaciętych, poparcie dla Republikanina (wg sondażu CBS News) wśród białych wyborców jest o 2 pkt proc. mniejsze, niż dla Demokraty. Cztery lata temu w tej grupie Trump pokonał Hillary Clinton aż o 7 pkt. Nawet wśród najwierniejszych, jak się wydaje, wyborców prezydenta – białych bez wykształcenia wyższego – nie może liczyć na wynik, jaki uzyskał w 2016 r.

Podobnie sytuacja wygląda w Wisconsin. Trump wśród białych kobiet z wykształceniem średnim lub niższym zdeklasował Clinton – miał o 16 pkt proc. więcej. Teraz, jak informuje ABC News, traci aż 9 pkt do swojego obecnego konkurenta. Z kolei w Pennsylwanii Joe Biden idzie łeb w łeb z Trumpem, jeśli chodzi o wszystkich białych wyborców.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.