Twindemia dopiero da się nam we znaki. UE ostrzega przed jednoczesną epidemią grypy i covid-19.

0

Stella Kyriakides – unijna komisarz ds. zdrowia – alarmuje, że jesienią czeka nas podwójne zagrożenie – na obserwowany w wielu krajach wyraźny wzrost zakażeń koronawirusem może nałożyć się sezon zachorowań na grypę. Stan ten określany jest przez ekspertów mianem “twindemii”. Na czym to polega?

– Jesteśmy w decydującym momencie – przekonuje Stella Kyriakides i podkreśla, że statystyki zakażeń SARS-CoV-2 w wielu krajach obecnie są wyższe niż na początku pandemii, w marcu 2020 roku. Kolejne niechlubne rekordy w przyroście nowych infekcji koronawirusem bije Francja, Hiszpania i Wielka Brytania.

Stella Kyriakides, która w tej chwili musi przebywać w izolacji ze względu na kontakt z osobą zakażoną koronawirusem, ostrzega podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych, że jeśli nic się nie zmieni, to jesienią i zimą czeka nas tzw. twindemia. Na czym polega to zjawisko?

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.