Wrogowie masek i demonstranci to mniejszość, obawy przed drugą falą rosną

4

Najnowsze badanie przeprowadzona przez Leger i Association for Canadian Studies wykazało, że ostatni wzrost liczby nowych przypadków COVID-19 w Kanadzie idzie krok w krok ze wzrostem poparcia dla obowiązkowego noszenia masek w miejscach publicznych.

83 procent respondentów uważa, że ​​rządy powinny nakazać ludziom noszenie masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych.

Stanowi to 16-procentowy wzrost od lipca, zanim niedawny wzrost liczby przypadków COVID-19 wywołał obawy, że wiele części kraju wchodzi w budzącą przerażenie drugą falę pandemii.

Jeszcze więcej – 87 procent – uważa, że noszenie maski jest obowiązkiem obywatelskim, ponieważ chroni innych przed COVID-19, podczas gdy 21 procent uważa, że jest to naruszenie wolności osobistych – to spadek o sześć procent od lipca.

Jeśli chodzi o protesty przeciwko maskom, które miały miejsce w różnych częściach kraju w ostatnich tygodniach, 88% respondentów stwierdziło, że jest przeciw tym demonstracjom, a zaledwie 12% je popiera.

„Przeciwnicy masek są mniejszością, ale nie rosnącą mniejszością w Kanadzie”, powiedział wiceprezes Leger Christian Bourque. „Rośnie strach przed złapaniem wirusa. Rośnie liczba ludzi wierzących, że nadejdzie druga fala. A teraz rośnie liczba osób, które twierdzą, że maski powinny być obowiązkowe ”.

Obawy przed zarażeniem się nowym koronawirusem, który powoduje chorobę znaną jako COVID-19, rzeczywiście stale rosną od końca czerwca.

61 procent respondentów w najnowszym sondażu obawia się zakażenia chorobą, która zaraziła ponad 145 000 Kanadyjczyków, zabijając ponad 9200 osób. To o 10 proc. więcej niż w połowie czerwca, kiedy takie obawy zgłaszało 51 proc. respondentów.

Dwie trzecie uważa, że ​​jest prawdopodobne, że Kanada wejdzie w kolejną blokadę w ciągu najbliższych trzech miesięcy, podczas gdy 83 procent sądziło, że w kraju wystąpi druga fala COVID-19 – o 3 procent więcej niż w zeszłym tygodniu.

Jednak sondaż wykazał również, że więcej respondentów w ciągu ostatniego miesiąca przestało rygorystycznie przestrzegać wytycznych zdrowia publicznego w zakresie dystansu fizycznego, noszenia masek i mycia rąk.

Poleć:

O Autorze:

Anna Głowacka

Interesuje się polityką polską i kanadyjską. Z wyształcenia pedagog, pracuje jako pracownik socjalny.

4 Comments

 1. do Kwal, ale tez autorki artykulu /strasznie ubogiego w analize i argumenty/.
  Zgadzam sie, ze Kanadyjczycy w calej swej rozciaglosci nie posiadaja jednosci. Zwlaszcza od czasu Chretiena i jego przybudowek stanowia pierwsze panstwo w swiecie oparte o zasade multi-culti, a tym samym odwolywanie sie do odwiecznych norm: PRAWDA-PIEKNO- DOBRO przestalo istniec. Masonskie/liberalne/komunistyczne: kazdy ma swoja prawde, jedz-pij i uzywaj, posluszenstwo panstwu w kazdym calu – staja sie norma.
  “Epoka koronawirusa” jest tez tego przykladem.
  Nikt o zdrowym patrzeniu nie podwaza faktu istnienia “jakiegos wirusa”. Pytanie tylko, czy nie jest to ‘inteligentny wirus”, np. w Polsce w kwietniu/maju na poligonach przebywalo 30-40 tysiecy zolnierzy w “zwarciu” – NIC nie wiadomo o zarazeniach, podczas, gdy w kosciolach, , w kopalniach, szkolach pokazuje swoje wielkie oczy i mnozy sie. Podobnie otwarte burdele, sklepy o duzej powierzchni, autobusy, zjazdy partyjne, wybory prezydenckie to przestrzenie, gdzie “wirus” nie dziala. COS w TYM JEST, milutka i glupiutka pani pisarczyk z Gazety…

  • Malgorzata P. Bonikowska

   Drogi Panie, ten artykuł nie ma być żadną analizą ani nie ma przedstawiać argumentów, więc proszę powstrzymać się od pobłażliwego (i seksistowskiego: “milutka”??? a skąd Pan wie?) obrażania autorki. Jedynym jego – dobrze spełnionym – celem jest przedstawienie informacji o badaniu i jego wynikach. Jak interesuje Pana analiza, proszę zajrzeć do źródeł – są podane w tym tekście.

 2. Przestraszyła się Pani bo napisałem Prawdę ?
  Jak to mawiał największy Polski pisarz Cat Mackiewicz “Nic tak nie gorszy jak Prawda”…

 3. Do Pani Anny Głowackiej. Niech Pani nie patrzy w telewizor a zapewniam Panią, że Pani będzie zdrowsza…
  koronawirusa nie ma i nigdy nie było…jest ogólnoświatowa szajba wywołana przez starszych i mądrzejszych…jak przyjdzie czas to wszystko zostanie odwołane i złowrogi koronawirus zniknie. Tresura narodów przebiega znakomicie…zaryzykował bym nawet twierdzenie, że Kanadyjczycy bardziej dają się tresować niż Polacy…
  Ale cóż ! Kanadyjczycy to wyjałowiony naród, który od Boga odszedł już dawno…a teraz to już tylko zbiera tego konsekwencje.
  Pozdrawiam Panią.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.