Zakup nieruchomości: za i przeciw

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Dane statystyczne z lipca biezącego roku pokazują ciągle rosnącą sprzedaż nieruchomości w Toronto i okolicach. Stało się tak mimo niepewności spowodowanych pandemią koronawirusa oraz słabszym zazwyczaj miesiącem w okresie letnim. Mimo to pobito wszelkie rekordy sprzedaży. Jednak wielu ekspertów jest sceptycznych czy ta dobra passa będzie się utrzymywać.

W lipcu bowiem odnotowano kolejny rekord sprzedaży, i to na całym rynku w Kanadzie. Średnia cena nieruchomości w Kanadzie również podskoczyła i wynosi obecnie ponad 570 tysięcy  dolarów. Według niektórych ekspertów, powodem tak dużego ruchu na rynku nieruchomości był zupełnie zmieniony oraz zachwiany dotychczasowy cykl kupna/sprzedaży, właśnie spowodowany  pandemią.

Otóż tradycyjnie wielu sprzedających czeka zazwyczaj do wiosny, wtedy bowiem jest najlepszy ruch w interesie i osiąga się również najlepsze ceny. W tym roku wiele osób przebywających dużo więcej w domu, mogło poświęcić więcej czasu na zajęcie się sprawami zwiazanymi z kupnem oraz  sprzedażą nieruchomości.

Ponadto, jak wiadomo, zazwyczaj większy ruch w interesie panuje też w okresię jesiennym, tak aby zdążyć przed nadchodzacą zimą. Tym razem widać, że wielu klientów nie czekało z tą decyzją,  bo było więcej czasu spowodowanego właśnie częstszym przebywaniem w domach, dużym  spadkiem wyjazdów z uwagi na pandemię. Ponadto, jednym z dodatkowych elementów poszukiwań było zapewnienie sobie większej powierzchni do zamieszkania, pracując często z domu. Chcieliśmy mieć również więcej miejsca do pracy, jak również do wypoczynku. Wydaje się również, że podobny trend będzie się utrzymywał, chyba że nastąpi coś bardzo nieprzewidywalnego. Wydaje się, że po dostosowaniu się do sytuacji związanej z powrotem dzieci do szkoły, sezon jesienny powinien być bardzo aktywny, aż do świąt Bożego Narodzenia. Dodatkowym motywem do kupowania jest obecnie bardzo niski procent na pożyczki hipoteczne, co zachęca kupujących po raz pierwszy do wkroczenia na rynek. 

Z uwagi na ograniczony ruch turystyczny oraz zmniejszony ruch studentów spadło nieco  zainteresowanie nieruchomościami przeznaczonymi do wynajmu. Taka niepewność może nieco  zahamować sprzedaż tego typu mieszkań. 

Wiele osób obawia się jednak powrotu pandemii, czy też nasilenia zachorowań w okresie jesienno-zimowym, co może spowodować dalsze zawirowania na rynku pracy, a to oczywiście odbije się na rynku pożyczek. Chwilowo zahamowany został równiez cykl spłat pożyczek hipotecznych, a tee ulgi niedługo się kończą, więc nie wiadomo jak może się to odbić na rynku nieruchomości. Ponadto, dotychczasowa pomoc rządowa w postaci comiesięcznej zapomogi dla wielu klientów, może spowodować niespodziewane kłopoty finansowe tych osób, które nie powróciły do pracy. 

Główny specjalista rządowej agencji CMHC napisał ostatnio, że koniec roku aż do końca przyszłego będzie kształtowal się bardzo niekorzystnie dla rynku nieuchomości. Mając na uwadze, że ceny w ostatnim okresie wzrosły o ponad 14 procent w stosunku rocznym, wydaje się to zbyt pesymistyczne, na pewno jednak duży wpływ będzie miało obcięcie pomocy rządowej dla pracowników, którzy utracili stały dochód.  

Podsumowując, trzeba nadmienić, że rynek nieruchomości ma bardzo duży wpływ na  kształtowanie się całego rynku pracy, również na powrót do normalności, co zresztą widać w liczbie rozpoczynanych nowych projektów budów.

Wszystkich zainteresowanych sprzedażą, kupnem nieruchomości proszę o kontakt bezpośredni pod  telefon: 647-209-3511, email: house4usteam@gmail.com, oraz odwiedzenie naszej strony internetowej: www.house4us.ca 

Ryszard Sobolewski
GoWest Realty Ltd,Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.