Zawiadomienie Onetu dotyczące zaniedbań w Kościele trafiło do Watykanu

0

Zawiadomienie dotyczące możliwych zaniedbań popełnionych przez byłych biskupów diecezji tarnowskiej, które wysłałem do nuncjusza apostolskiego na początku września, zostało przesłane do Watykanu – poinformował nas w liście abp Salvatore Pennacchio. To kolejna w ostatnim czasie sprawa z Polski, której powinien przyjrzeć się Watykan.

Zgłoszenie do nuncjusza apostolskiego w Polsce wysłałem zmobilizowany faktem, iż abp Wiktor Skworc zapragnął wyjaśnienia swoich zaniedbań dotyczących księdza Stanisława P., duchwonego diecezji tarnowskiej. Gdy jego przełożonym był abp Skworc – duchwony był wielokrotnie przenoszony na różne parafie, a także na posługę w okolice Kamieńca Podolskiego na Ukranie, pomimo oskarżeń Stanisława P. o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

Jako dziennikarz Onetu, razem z Pawłem Czernichem oraz Dawidem Serafinem w opublikowanym 19 lutego br. reportażu „To był ojciec parafii, on musiał przytulać” przedstawiliśmy historię innego księdza z diecezji tarnowskiej – Mariana W, wobec którego prowadzone jest postępowanie kościelne oraz sądowe. Podstawą tego są zarzuty o wykorzystywanie seksualne nieletnich.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.