Czego jeszcze nie wiesz o Idze Świątek? Droga od Raszyna do Roland Garros.

0

Iga Świątek jest prymuską nie tylko na korcie tenisowym. W szkole zwyciężczyni Wielkiego Szlema radzi sobie doskonale (średnia ocen: 5,6).

Pół Polski zastanawia się dziś dlaczego w Paryżu kibicował jej tylko ojciec — Tomasz Świątek oraz siostra Agata, a nie było z nią mamy. Powód okazuje się dosyć prozaiczny… Jakie tajemnice skrywa Iga Świątek, jak trenuje, czego słucha i z jakiego powodu 10 października może być nowym świętem polskich kobiet?

— Po tylu latach jeżdżenia z nią na zawody zrozumiałam, że uzewnętrznianie emocji podczas meczu nie pomaga. Po prostu, patrząc na styl jej gry od początku turnieju, byłam przekonana, że będzie dobrze — wyznała w rozmowie z “Super Expressem” Dorota Świątek, mama triumfatorki Roland Garros, która najważniejszy tenisowy turniej córki oglądała z ekranu telewizora w podwarszawskim Raszynie.
 
W sporcie nadmierna egzaltacja i łzy wzruszenia bliskich mogą rozpraszać zawodników, dlatego na trybunach na oklaskiwanie córki zdecydował się tylko jej tata Tomasz Świątek oraz o 3 lata starsza siostra Agata.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.