Dużo więcej bliskich może przyjechać do Kanady – kto i jak?

0

Z cyklu: Imigracja do Kanady – “Ask Isabella”

Od 8 października 2020 do Kanady będzie mogło wjechać więcej obcokrajowców w celu łączenia dalszych rodzin – zaraz wyjaśnię kto kwalifikuje się na tę rozszerzoną definicję „dalszego członka rodziny”. 

Do tej pory do Kanady mogli wjechać obcokrajowcy, którzy są w posiadaniu prawa do pracy i wizy studenckiej – w odpowiednich sytuacjach, których nie będę opisywała dzisiaj (opisuję je w poprzednich moich artykułach). Również mogli przyjechać (posiadając pozwolenie lub podchodząc pod definicję osób, które mogą podróżować do Kanady) małżonkowie lub partnerzy obywateli i stałych mieszkańców Kanady, dzieci na utrzymaniu tychże, rodzice lub przybrani rodzice oraz opiekunowie. Od 8 października do Kanady mogą również podróżować i wjechać dalsi członkowie rodziny obywateli kanadyjskich i stałych mieszkańców Kanady. Takie osoby będą musiały udowodnić, że:

  1. Są „dalszymi członkami rodziny” obywateli i stałych mieszkańców Kanady (wyjaśnienie kto się kwalifikuje pod tę kategorię jest poniżej)
  2. Przyjeżdżają na więcej niż 15 dni
  3. Muszą posiadać pisemną zgodę Immigration Canada na wjazd
  4. Po przyjeździe muszą udowodnić, że mają plan na 14-dniową kwarantannę.

„Dalszymi członkami rodziny” obywatela Kanady lub stałego mieszkańca są:

– osoby pozostające w stałym, uczuciowym związku z obywatelem lub stałym mieszkańcem Kanady (np. są zaręczeni lub mieszkali ze sobą przez jakiś czas, lub „ze sobą chodzą” od co najmniej jednego roku).

– dorosłe dziecko obywatela lub stałego mieszkańca Kanady

– wnuk obywatela lub stałego mieszkańca Kanady

– rodzeństwo (również przybrane) obywatela lub stałego mieszkańca Kanady

– dziadek i babcia obywatela lub stałego mieszkańca Kanady

– dziecko (zależne finansowo lub dorosłe) oraz wnuk/wnuczka osoby, która jest w uczuciowym związku (jak wyżej) z obywatelem lub stałym mieszkańcem Kanady

Osoby w takiej sytuacji będą musiały poprosić o pozwolenie na podróż do Kanady. Aby prosić o to pozwolenie, trzeba mieć przygotowaną dokumentację:

– notarialnie podpisaną deklarację 

– dokumenty potwierdzające pokrewieństwo (lub uczuciowy związek)

Z tak przygotowaną dokumentacją można prosić o pozwolenie na podróż do Kanady (oczywiście trzeba też mieć eTA lub wizę, w zależności od tego, na jaki paszport chce się jechać do Kanady).

Dopiero wtedy, mając pozwolenie na podróż do Kanady, radzę kupić bilet lotniczy.

Więcej szczegółów jest TUTAJ.

Izabela Kowalewska

 Konsultant Imigracyjny

Ważne: informacje zawarte w moich artykułach ważne są tylko w momencie pisania i mogą zmienić się bez uprzedzenia. Radzę zawsze traktować informacje tu zawarte tylko jako podstawa do poszukania konkretnych, najnowszych informacji.

Uwaga: Odpowiedzi na pytania i informacje podawane w tym cyklu nie są poradami prawnymi i tak nie powinny być traktowane – są to tylko ogólne informacje, które mają za zadanie wyjaśnić mniej zrozumiałe kwestie w prawodawstwie imigracyjnym Kanady. Jeżeli potrzebujecie Państwo konkretnej odpowiedzi na konkretną sytuację lub pomocy – radzę zasięgnąć porady prawnej. 

Zapraszam wszystkich zainteresowanych sprawami imigracyjnymi Kanady do zadawania pytań. Można do mnie dzwonić do biura: 416-414-2426, lub przesłać e-mail: isakowalewskioffice@gmail.com

Od ponad 25 lat zajmuję się prawem imigracyjnym Kanady i pomagam w rozwikłaniu wielu kompleksowych problemów.

Izabela Kowalewska jest czlonkiem ICCRC (Immigration Consultants of Canada Regulatory Council) oraz (CAPIC) Canadian Association of Professional Immigration Consultants.

 

 

 

Poleć:

O Autorze:

Isabella Kowalewski

IZABELA KOWALEWSKA JEST CZŁONKIEM IMMIGRATION CONSULTANTS OF CANADA REGULATORY COUNCIL (ICCRC) CANADIAN ASSOCIATION OF PROFESSIONAL IMMIGRATION CONSULTANTS (CAPIC). Zapraszam wszystkich zainteresowanych sprawami imigracyjnymi Kanady do zadawania pytań. Można do mnie dzwonić do biura: 416-414-2426, lub przesłać e-mail: isakowalewskioffice@gmail.com 

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.