Film Agnieszki Holland zgłoszony jako czeski kandydat do Oscara

0

Czeska Akademia Filmu i Telewizji wybrała “Szarlatana” Agnieszki Holland jako swojego kandydata do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy. Informację przekazał we wtorkowym komunikacie Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Decyzja Czeskiej Akademii Filmu i Telewizji o wybraniu “Szarlatana” Agnieszki Holland na kandydata do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy jest kolejną po niedawnych zgłoszeniach do tej kategorii z Singapuru, Kosowa i Gruzji. Swoich kandydatów wcześniej wytypowały też Bhutan, Tajwan, Ukraina, Bośnia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Luksemburg, Polska i Szwajcaria. Polskim kandydatem jest film “Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta.

Światowa premiera “Szarlatana” odbyła się w lutym podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Czesko-polsko-irlandzką koprodukcję zaprezentowano w sekcji specjalnej imprezy.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.