Naukowcy zidentyfikowali sześć “typów” COVID-19.

0
Naukowcy z londyńskiego King’s College przeanalizowali dane z aplikacji COVID Symptom Study. Na tej podstawie udało im się wyróżnić sześć różnych “typów” koronawirusa, z których każdy wyróżnia określony zestaw objawów.

Zespół badaczy odkrył, że każdy zidentyfikowany “typ” koronawirusa różni się od siebie stopniem nasilenia choroby i występowaniem potrzeby wspomagania oddychania. Odkrycie naukowców z Wielkiej Brytanii może pomóc lekarzom w szybkim wyodrębnieniu osób najbardziej zagrożonych ciężkim przebiegiem infekcji, które prawdopodobnie trzeba będzie hospitalizować. To może okazać się szczególnie przydatne podczas drugiej fali zakażeń SARS-CoV-2.

 

Trzy kluczowe objawy COVID-19 to ciągły kaszel, gorączka i utrata smaku lub węchu. W zależności od osoby innymi objawami mogą być: ból głowy lub mięśni, zmęczenie, biegunka, utrata apetytu czy duszności. Przeanalizowano dane około 1 600 zakażonych z Wielkiej Brytanii i USA. Na tej podstawie udało się wyodrębnić sześć “typów” koronawirusa.

WIĘCEJ

Poleć:

O Autorze:

Redakcja

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.