Kuchnia to serce naszego domu

0

Z cyklu: Domowe ciekawostki

Jeśli chodzi o kuchnie, jest zawsze wiele pomysłów co w nich zmienić, jak unowocześnić, wszyscy są bowiem ciekawi jakie są nowe trendy, nowe mody, a w każdym roku pojawia się wiele nowych pomysłów. Kuchnia bowiem jest często wizytówką naszego domu, tu spędzamy wiele czasu, włącznie z przyjmowaniem gości. W wielu domach kuchnia pomyślana jest w taki sposób, aby łączyć wiele funkcji, bardzo często bowiem zaproszeni goście od razu kierują swoje kroki do kuchni. A więc oczywiście wszyscy chcemy, aby kuchnia wyglądała jak najlepiej!

Jest oczywiście wiele elementów w kuchni, za które można się zabrać. Jednym z nich niech będzie centralna część w postaci tzw. wyspy, na którą każdy ma inne pomysły. Niektóre z takich wysp mają zamontowany zlew oraz zmywarkę, a więc muszą mieć podłączenia hydrauliczne, lecz równiez elektryczne. Jednym z pomysłów na nowy wygląd jest zmiana stylu, powiedzmy na styl wiejski. Nie musimy przecież mieszkać na wsi, aby wprowadzić do naszej kuchni styl rustykalny. Otóż możemy wprowadzić wiele elementów, które zupełnie odmienią wygląd naszej kuchni. Począwszy od drewnianego stolu, czy też całkiem drewnianego blatu kuchennego, oraz stosownych zasłon, a także kupno wyglądającego na stary fotela, czy nawet krzesła, wyglądającego jak prosto z filmu o kowbojach. Takie elementy zmieniają wygląd oraz atmosferę pomieszczenia. W taki rustykalny sposób można również urządzić cały dom. Jest sporo pomysłów jak to zrobić, ale wydaje mi się, że trzeba taki styl naprawdę lubić.

Do niedawna najmodniejsze były kuchnie w kolorze białym. Oczywiście ten kolor nigdy zupełnie nie wyjdzie z mody, ale obecnie wiele osób stara się te kuchnie ożywić innymi kolorami. Można wprowadzić elementy naturalnego drewna, z akcentami bardziej kolorowymi. Wiele firm próbuje zastosować elementy “ekologicznie przyjazne”, co przecież jest tak modne, a więc każdy powinien się na to nastawić.

Jeśli chodzi o blaty, to coraz częściej stosowane są blaty kwarcowe, co przecież jest tańsze od naturalnych tworzyw. Blaty te są również łatwiejsze w utrzymaniu czystości, po prostu mniej kosztowne. Ponadto jeśli chodzi o wykorzystanie akcentów takich jak uchwyty, zawiasy, wyposażenie uzupełniające, to proponowane są coraz częściej elementy metalowe, które są tańsze od ocynkowanych, niklowanych, czy też matowo czarnych. Natomiast firmy produkujące tapety zaczynają proponować różnego typu wykładziny, które mogą zastąpić pokrywy ceramiczne kładzione na ścianach jako tzw. “backsplash”, czyli glazurę kuchenną. Oczywiście takie propozycje są nieco tańsze, dlatego łatwiej jest je wprowadzić, zwłaszcza że dla wielu czasy są trudne pod względem finansowym.

Dalsze projekty mówią też o wprowadzaniu zupełnie innego rodzaju oświetlenia, które w znacznym stopniu przyczynia się do odmiennego spojrzenia na naszą kuchnię. Obecnie wprowadzanych jest dużo nowoczesnych elementów, oczywiście energooszczędnych, ale jednocześnie dających zupełnie inne światlo, zmieniające otoczenie w sposób radykalny. Jest to zupełnie niedrogi sposób, który wraz ze zmianą kolorów, czyli pomalowaniem ścian oraz szafek, da nam bardziej nowoczesny wygląd.

Inspiracji możemy doszukiwać się w wielu miejscach – wystarczy przejść się po paru sklepach, lecz również przeprowadzić drobne poszukiwania w internecie. Każda przecież zmiana zainspiruje nas do nowych poczynań, a także odmieni nasze podejście do życia. Oczywiście każda zmiana na nowsze powoduje, że nasz dom staje się bardziej atrakcyjny, co w momencie wystawienia do sprzedaży jest bardzo istotne.

Wszystkich zainteresowanych kupnem, sprzedażą oraz wynajmem nieruchomości, proszę o kontakt bezpośredni pod telefonem: 647-209-3511, email: house4usteam@gmail.co, a także do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.house4us.ca, gdzie znajdziecie naszą ofertę sprzedaży nieruchomości.

Ryszard Sobolewski
GoWest Realty Ltd,Brokerage

Poleć:

O Autorze:

Od Ponad 10 Lat Zwiazany z Firma GoWest Realty Ltd.,,Brokerage, Najstarszym Biurem Polonijnym Na Rynku Nieruchomosci W Okolicach Toronto. Sprzedaz, Kupno, Wynajmem Lokali, Rowniez Komercyjnych. Pracuje wspolnie z Malzonka, Malgorzata. Nasze motto:“Co Dwie Glowy To Nie Jedna!”. Bezplatne Porady.

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.