“Kwestie bezpieczeństwa będą kluczowe” dla administracji Bidena “w budowaniu relacji z Polską”

0

Doradca Joe Bidena do spraw międzynarodowych Michael Carpenter w rozmowie z reporterem “Faktów” Marcinem Wroną podkreślił, że kandydat Partii Demokratycznej “jest zaangażowany w zapewnienie bezpieczeństwa naszym sojusznikom na wschodniej flance, zwłaszcza ma na myśli Polskę”. Z kolei szefowa oficjalnego komitetu “Polish Americans for Trump” Łucja Świątkowska-Cannon zwróciła uwagę, że Donald Trump spełnił swoje obietnice złożone Polonii amerykańskiej przed poprzednimi wyborami.

– Sprawy bezpieczeństwa oraz działania NATO będą stanowiły trzon przyszłych wzajemnych relacji. Joe Biden w latach 90. był wielkim orędownikiem poszerzenia NATO i wstąpienia do niego Polski – powiedział w rozmowie z reporterem “Faktów” Marcinem Wroną doradca Joe Bidena do spraw międzynarodowych Michael Carpenter. – Kwestie bezpieczeństwa będą kluczowe dla jego przyszłej administracji w budowaniu relacji z Polską – dodał.

Doradca Joe Bidena do spraw międzynarodowych zwrócił uwagę, że relacja będą oparte również na wartościach. – Nie będzie pozorna, ale budowana w oparciu o naszą głęboką wiarę w rządy prawa i demokrację. Musimy wspierać Europę jako jeden organizm – dodał.

WIĘCEJ

 

Poleć:

O Autorze:

skomentuj

Home | Direct | Dashboard | About us

Unless otherwise noted our website is using photographs from FreeDigitalPhotos.net and Wikipedia under their respective licenses

Copyright © 2015. All Rights Reserved.